Marzec

„Wielkanocna bajka, czyli kto podkrada kurom jajka?” to tytuł przedstawienia, które 12-go marca miały okazję obejrzeć dzieci w naszym przedszkolu. Treści zawarte w przedstawieniu nawiązywały do świątecznych porządków oraz przygotowań. Dodatkową atrakcją występu była możliwość odegrania różnych ról właśnie przez dzieci, a także wspólne dochodzenie, gdzie mogły zaginąć kurze jej jaja.

Powitanie Wiosny- 21 marca

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, dlatego też tego dnia wszystkie dzieci
z przedszkola radośnie przywitały nową porę roku. Powitanie rozpoczęło się w przedszkolnym ogrodzie od wysłuchania listu od Pani Wiosny oraz wspólnego śpiewu piosenki „Maszeruje wiosna”. Następnie dzieci wybrały się na spacer ulicami miasta, gdzie ze śpiewem na ustach
i zielonymi balonikami w dłoniach celebrowały wyjątkowe wydarzenie.

Dzień Kolorowej Skarpetki- 22 marca

Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowe, niepasujące do siebie skarpety założone przez dzieci były znakiem wsparcia i aprobaty dla chorych oraz ich rodzin i opiekunów. Tego dnia mogliśmy porozmawiać o naszej odmienności, o tym, że możemy pięknie się od siebie różnić. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej- zaprojektowaniem  skarpet nie do pary.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tuszynie

26-go marca przedszkolaki z grupy 3 wybrały się do biblioteki. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku do książek oraz poznanie pracy bibliotekarza. Dzieci uczestniczyły w krótkiej pogawędce, zaciekawione zadawały pytania, a na koniec wysłuchały bajki „Królik” czytanej przez Panią Bibliotekarkę. Miały możliwość również przespacerować się między bibliotecznymi regałami i sprawdzić, jakie ciekawe pozycje czekają na nie w dziale dziecięcym.